TP-Link TL-EC220-G5 WiFi Router, AC1200, 4x RJ45 1000Mb/s
<
>
Images are illustrative. The product shown may differ from the one offered or include components not part of the product set.
VendorTP-LINK
Product codeTL-EC220-G5
Price€55.30
Price (excl. VAT)€44.60
Ships in
3-5 bd
Quantity2 pcs
Ships quicker
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| AC adapter included | Tak |
| Ethernet LAN | Tak |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Product type | Tabletop router |
| Output voltage | 12,0000 |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Tak |
| Firewall security | DoS, SPI Firewall, IP Address Filter, IP and MAC Address Binding |
| 4G | Nie |
| Product colour | white |
| Networking standards | ieee_802_11a, ieee_802_11ac, ieee_802_11b, ieee_802_11g, ieee_802_11h, ieee_802_11n |
| Cables included | lan_rj_45 |
| VPN support | PPTP, L2TP, IPSec |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Tak |
| Wi-Fi band | dual_band_2_4_ghz_5_ghz |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3.0000 |
| Ethernet LAN interface type | gigabit_ethernet |
| Ethernet WAN | Tak |
| SIM card slot | Nie |
| 3G/4G USB modem compatibility | Nie |
| Top Wi-Fi standard | wi_fi_5_802_11ac |
| Certification | CE, RoHS |
| Quality of Service (QoS) support | Tak |
| Output current | 1,0000 |
| VPN Passthrough | Tak |
| Access Control List (ACL) | Tak |
| DHCP client | Tak |
| DHCP server | Tak |
| Port triggering | Tak |
| Bandwidth control | Tak |
| Schedule access | Tak |
| Antenna design | Internal & external |
| Parental control | Tak |
| Wi-Fi standards | 802_11a, 802_11b, 802_11g, wi_fi_4_802_11n, wi_fi_5_802_11ac |
| Security algorithms | 128_bit_wep, 64_bit_wep, wpa, wpa2, wpa2_psk, wpa_psk |
| Quick installation guide | Tak |
| On/off switch | Tak |
| DMZ support | Tak |
| 3G | Nie |
| Antennas quantity | 4.0000 |
| Port forwarding | Tak |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Windows operating systems supported | yes |
| Mac operating systems supported | yes |
| Linux operating systems supported | yes |
| Power source type | ac |
Ethernet WAN:
Yes
SIM card slot:
No
3G/4G USB modem compatibility:
No
Wi-Fi band:
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Top Wi-Fi standard:
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-Fi standards:
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LAN:
Yes
Ethernet LAN interface type:
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100,1000 Mbit/s
Networking standards:
IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n
Port forwarding:
Yes
Port triggering:
Yes
VPN Passthrough:
Yes
VPN support:
PPTP, L2TP, IPSec
3G:
No
4G:
No
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
3
Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME):
Yes
Bandwidth control:
Yes
Quality of Service (QoS) support:
Yes
Security algorithms:
64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK
Firewall security:
DoS, SPI Firewall, IP Address Filter, IP and MAC Address Binding
Access Control List (ACL):
Yes
Schedule access:
Yes
Parental control:
Yes
DMZ support:
Yes
DHCP client:
Yes
DHCP server:
Yes
Universal Plug and Play (UPnP):
Yes
Product type:
Tabletop router
Product colour:
White
On/off switch:
Yes
Certification:
CE, RoHS
Cables included:
LAN (RJ-45)
AC adapter included:
Yes
Quick installation guide:
Yes
Antenna design:
Internal & external
Antennas quantity:
4
Transmit power:
20 - 23 dBmW
Power source type:
AC
Output voltage:
12 V
Output current:
1 A
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
10 - 90%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 90%
Windows operating systems supported:
Yes
Linux operating systems supported:
Yes
Mac operating systems supported:
Yes
© Icecat.biz