TP-Link EC225-G5 Wi-Fi Router, AC1200, MU-MIMO, Dual Band, 4x RJ45 1000Mb/s, WPA3
<
>
Images are illustrative. The product shown may differ from the one offered or include components not part of the product set.
VendorTP-LINK
Product codeEC225-G5
Price€47.10
Price (excl. VAT)€37.98
Ships in
3-5 bd
Quantity1 pc
Ships quicker
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| AC adapter included | Tak |
| Ethernet LAN | Tak |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Product type | Tabletop router |
| Height | 35,0000 |
| Output voltage | 12,0000 |
| Firewall | Tak |
| Width | 230,0000 |
| Depth | 144,0000 |
| Product colour | black |
| Networking standards | ieee_802_11k, ieee_802_11v |
| Cables included | lan_rj_45 |
| Dynamic DNS (DDNS) | Tak |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Tak |
| Wi-Fi band | dual_band_2_4_ghz_5_ghz |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3.0000 |
| USB port | Nie |
| Ethernet LAN interface type | gigabit_ethernet |
| DSL WAN | Nie |
| Ethernet WAN | Tak |
| SIM card slot | Nie |
| 3G/4G USB modem compatibility | Nie |
| WLAN data transfer rate (max) | 1267,0000 |
| WLAN data transfer rate (first band) | 400,0000 |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867,0000 |
| Top Wi-Fi standard | wi_fi_5_802_11ac |
| Output current | 1,0000 |
| Stateful Packet Inspection (SPI) | Tak |
| VPN Passthrough | Tak |
| DDoS protection | Tak |
| Web-based management | Tak |
| DHCP client | Tak |
| Reset button | Tak |
| Antenna direction type | omni_directional |
| Schedule access | Tak |
| MU-MIMO technology | Tak |
| Intelligent Mesh technology | Tak |
| Antenna design | External |
| Parental control | Tak |
| Wi-Fi standards | 802_11a, 802_11b, 802_11g, wi_fi_4_802_11n, wi_fi_5_802_11ac |
| Package type | Box |
| Security algorithms | wpa, wpa2, wpa3 |
| Compliance certificates | ce, rohs |
| Quick installation guide | Tak |
| On/off switch | Tak |
| Antennas quantity | 4.0000 |
| Port forwarding | Tak |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Cabling technology | 10_100_1000base_t_x |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Windows operating systems supported | windows_10, windows_2000, windows_7, windows_8, windows_8_1, windows_98se, windows_nt, windows_vista, windows_xp |
| Mac operating systems supported | yes |
| Linux operating systems supported | yes |
| Power source type | dc |
| Mac compatibility | Tak |
| WPS push button | Tak |
Ethernet WAN:
Yes
DSL WAN:
No
SIM card slot:
No
3G/4G USB modem compatibility:
No
Wi-Fi band:
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Top Wi-Fi standard:
Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (max):
1267 Mbit/s
Wi-Fi standards:
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (first band):
400 Mbit/s
WLAN data transfer rate (second band):
867 Mbit/s
Ethernet LAN:
Yes
Ethernet LAN interface type:
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100,1000 Mbit/s
Cabling technology:
10/100/1000Base-T(X)
Networking standards:
IEEE 802.11k, IEEE 802.11v
Port forwarding:
Yes
Dynamic DNS (DDNS):
Yes
VPN Passthrough:
Yes
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
3
USB port:
No
Web-based management:
Yes
Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME):
Yes
Reset button:
Yes
WPS push button:
Yes
Intelligent Mesh technology:
Yes
MU-MIMO technology:
Yes
Security algorithms:
WPA, WPA2, WPA3
Firewall:
Yes
Stateful Packet Inspection (SPI):
Yes
Schedule access:
Yes
Parental control:
Yes
DDoS protection:
Yes
DHCP client:
Yes
Product type:
Tabletop router
Product colour:
Black
On/off switch:
Yes
Compliance certificates:
CE, RoHS
Cables included:
LAN (RJ-45)
AC adapter included:
Yes
Quick installation guide:
Yes
Antenna design:
External
Antennas quantity:
4
Antenna direction type:
Omni-directional
Power source type:
DC
Output voltage:
12 V
Output current:
1 A
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H):
10 - 90%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 90%
Windows operating systems supported:
Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 98SE, Windows NT, Windows Vista, Windows XP
Linux operating systems supported:
Yes
Mac operating systems supported:
Yes
Mac compatibility:
Yes
Width:
230 mm
Depth:
144 mm
Height:
35 mm
Package type:
Box
Number of products included:
1 pc(s)
© Icecat.biz