Totolink X5000R WiFi Router, WiFi 6 AX1800 Dual Band, 5x RJ45 1000Mb/s
<
>
Images are illustrative. The product shown may differ from the one offered or include components not part of the product set.
VendorTotoLink
Product codeX5000R
Price€73.30
Price (excl. VAT)€59.11
Ships in
3-5 bd
Quantity5+ pcs
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| AC adapter included | Tak |
| Power supply | 12,0000 |
| Ethernet LAN | Tak |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Product type | Tabletop router |
| Height | 48,5000 |
| Output voltage | 12,0000 |
| LED indicators | lan, system, wan |
| Receiver sensitivity | - 2.4G: 11b: <-85dbm; 11g: <-72dbm; 11n: HT20<-68dbm HT40: <-65dbm - 5G: 11a:<-72dbm; 11n: HT20<-68dbm HT40: <-65dbm 11ac: <-55dbm 11ax VHT80 : <-46dbm |
| Firewall | Tak |
| Memory card slot(s) | Nie |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Tak |
| Wall mountable | Tak |
| Width | 241,0000 |
| Depth | 147,0000 |
| Product colour | black |
| Networking standards | ieee_802_11a, ieee_802_11ac, ieee_802_11ax, ieee_802_11b, ieee_802_11g, ieee_802_11n |
| Antenna gain level (max) | 5,0000 |
| Cables included | dc, lan_rj_45 |
| Dynamic DNS (DDNS) | Tak |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Tak |
| WAN connection type | rj_45 |
| Wi-Fi band | dual_band_2_4_ghz_5_ghz |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4.0000 |
| DC-in jack | Tak |
| USB port | Nie |
| Filtering | Tak |
| Ethernet LAN interface type | gigabit_ethernet |
| DSL WAN | Nie |
| Ethernet WAN | Tak |
| SIM card slot | Nie |
| 3G/4G USB modem compatibility | Nie |
| WLAN data transfer rate (max) | 1774,5000 |
| WLAN data transfer rate (first band) | 1201,0000 |
| WLAN data transfer rate (second band) | 573,5000 |
| Top Wi-Fi standard | wi_fi_6_802_11ax |
| Indication light | Tak |
| External power adapter | Tak |
| Power over Ethernet (PoE) | Nie |
| MAC address filtering | Tak |
| Quality of Service (QoS) support | Tak |
| Output current | 1,0000 |
| Web-based setup wizard | Tak |
| Web-based management | Tak |
| Access Control List (ACL) | Tak |
| DHCP client | Tak |
| DHCP server | Tak |
| Reset button | Tak |
| Bandwidth control | Tak |
| MU-MIMO technology | Tak |
| Firmware upgradeable | Tak |
| Antenna design | External |
| Parental control | Tak |
| Wi-Fi standards | 802_11a, 802_11b, 802_11g, wi_fi_4_802_11n, wi_fi_5_802_11ac, wi_fi_6_802_11ax |
| Power consumption (typical) | 12,0000 |
| Package type | Box |
| Security algorithms | wpa, wpa2, wpa3 |
| Quick installation guide | Tak |
| Housing material | acrylonitrile_butadiene_styrene_abs, plastic |
| Auto MDI/MDI-X | Tak |
| DMZ support | Tak |
| IP address filtering | Tak |
| Antennas quantity | 4.0000 |
| Port forwarding | Tak |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Cabling technology | 10_100_1000base_t_x |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Plug and Play | Tak |
| Power source type | dc |
| AC input frequency | 50,0000 |
| AC input voltage | 100,0000 |
| Built-in display | Nie |
| WPS push button | Tak |
| Detachable antenna(s) | Nie |
Ethernet WAN:
Yes
DSL WAN:
No
SIM card slot:
No
3G/4G USB modem compatibility:
No
WAN connection type:
RJ-45
Wi-Fi band:
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Top Wi-Fi standard:
Wi-Fi 6 (802.11ax)
WLAN data transfer rate (max):
1774.5 Mbit/s
Wi-Fi standards:
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
WLAN data transfer rate (first band):
1201 Mbit/s
WLAN data transfer rate (second band):
573.5 Mbit/s
Ethernet LAN:
Yes
Ethernet LAN interface type:
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100,1000 Mbit/s
Cabling technology:
10/100/1000Base-T(X)
Networking standards:
IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Auto MDI/MDI-X:
Yes
Port forwarding:
Yes
Dynamic DNS (DDNS):
Yes
Receiver sensitivity:
- 2.4G: 11b: <-85dbm;
11g: <-72dbm;
11n: HT20<-68dbm HT40: <-65dbm
- 5G: 11a:<-72dbm;
11n: HT20<-68dbm HT40: <-65dbm
11ac: <-55dbm
11ax VHT80 : <-46dbm
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
4
USB port:
No
Memory card slot(s):
No
DC-in jack:
Yes
Web-based management:
Yes
Web-based setup wizard:
Yes
Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME):
Yes
Bandwidth control:
Yes
Quality of Service (QoS) support:
Yes
Reset button:
Yes
WPS push button:
Yes
MU-MIMO technology:
Yes
Security algorithms:
WPA, WPA2, WPA3
Firewall:
Yes
Access Control List (ACL):
Yes
Parental control:
Yes
Filtering:
Yes
MAC address filtering:
Yes
IP address filtering:
Yes
DMZ support:
Yes
DHCP client:
Yes
DHCP server:
Yes
Universal Plug and Play (UPnP):
Yes
Product type:
Tabletop router
Product colour:
Black
Housing material:
Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Plastic
Wall mountable:
Yes
Indication light:
Yes
LED indicators:
LAN, System, WAN
Built-in display:
No
Cables included:
DC, LAN (RJ-45)
AC adapter included:
Yes
Quick installation guide:
Yes
Antenna design:
External
Antenna gain level (max):
5 dBi
Antennas quantity:
4
Detachable antenna(s):
No
Plug and Play:
Yes
Firmware upgradeable:
Yes
Power source type:
DC
AC input voltage:
100 - 240 V
AC input frequency:
50 - 60 Hz
Output voltage:
12 V
Output current:
1 A
Power consumption (typical):
12 W
Power supply:
12 W
Power over Ethernet (PoE):
No
External power adapter:
Yes
Operating temperature (T-T):
0 - 50 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
5 - 95%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 95%
Width:
241 mm
Depth:
147 mm
Height:
48.5 mm
Package type:
Box
Number of products included:
1 pc(s)
© Icecat.biz