Totolink A3002RU WiFi Router, AC1200, Dual Band, MU-MIMO, 5x RJ45 1000Mb/s, 1x USB
<
>
Images are illustrative. The product shown may differ from the one offered or include components not part of the product set.
VendorTotoLink
Product codeA3002RU
Price€54.40
Price (excl. VAT)€43.87
Ships in
3-5 bd
Quantity2 pcs
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| AC adapter included | Tak |
| Ethernet LAN | Tak |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Product type | Tabletop router |
| Height | 25,9000 |
| Output voltage | 12,0000 |
| LED indicators | cpu, lan, power, usb, wan, wlan |
| Firewall | Tak |
| URL filtering | Tak |
| Memory card slot(s) | Nie |
| Width | 133,8000 |
| Depth | 182,3000 |
| 4G | Nie |
| Product colour | white |
| Networking standards | ieee_802_11a, ieee_802_11ac, ieee_802_11b, ieee_802_11g, ieee_802_11n |
| Antenna gain level (max) | 5,0000 |
| Cables included | lan_rj_45 |
| Wi-Fi band | dual_band_2_4_ghz_5_ghz |
| USB 2.0 ports quantity | 1.0000 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4.0000 |
| DC-in jack | Tak |
| USB port | Tak |
| Filtering | Tak |
| Ethernet LAN interface type | gigabit_ethernet |
| DSL WAN | Nie |
| Ethernet WAN | Tak |
| SIM card slot | Nie |
| 3G/4G USB modem compatibility | Nie |
| WLAN data transfer rate (max) | 867,0000 |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300,0000 |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867,0000 |
| Top Wi-Fi standard | wi_fi_5_802_11ac |
| Indication light | Tak |
| MAC address filtering | Tak |
| Quality of Service (QoS) support | Tak |
| Output current | 2,0000 |
| Reset button | Tak |
| Quick start guide | Tak |
| Antenna design | External |
| Wi-Fi standards | 802_11a, 802_11b, 802_11g, wi_fi_4_802_11n, wi_fi_5_802_11ac |
| Security algorithms | 128_bit_wep, 64_bit_wep, wpa, wpa2 |
| On/off switch | Tak |
| IP address filtering | Tak |
| 3G | Nie |
| Antennas quantity | 4.0000 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| DoS attack prevention | Tak |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Power source type | dc |
| WPS push button | Tak |
| Detachable antenna(s) | Nie |
Ethernet WAN:
Yes
DSL WAN:
No
SIM card slot:
No
3G/4G USB modem compatibility:
No
Wi-Fi band:
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Top Wi-Fi standard:
Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (max):
867 Mbit/s
Wi-Fi standards:
802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
WLAN data transfer rate (first band):
300 Mbit/s
WLAN data transfer rate (second band):
867 Mbit/s
Ethernet LAN:
Yes
Ethernet LAN interface type:
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100,1000 Mbit/s
Networking standards:
IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
3G:
No
4G:
No
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
4
USB port:
Yes
USB 2.0 ports quantity:
1
Memory card slot(s):
No
DC-in jack:
Yes
Quality of Service (QoS) support:
Yes
Reset button:
Yes
WPS push button:
Yes
Security algorithms:
64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA2
Firewall:
Yes
DoS attack prevention:
Yes
Filtering:
Yes
MAC address filtering:
Yes
IP address filtering:
Yes
URL filtering:
Yes
Product type:
Tabletop router
Product colour:
White
Indication light:
Yes
LED indicators:
CPU, LAN, Power, USB, WAN, WLAN
On/off switch:
Yes
Cables included:
LAN (RJ-45)
AC adapter included:
Yes
Quick start guide:
Yes
Antenna design:
External
Antenna gain level (max):
5 dBi
Antennas quantity:
4
Detachable antenna(s):
No
Power source type:
DC
Output voltage:
12 V
Output current:
2 A
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
10 - 90%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 90%
Width:
133.8 mm
Depth:
182.3 mm
Height:
25.9 mm
© Icecat.biz