Product image of StarTech.com MST14DP122HD
  • Product image of StarTech.com MST14DP122HD 1
VendorStarTech.com
Product codeMST14DP122HD
Ships in 2-3 weeks
Quantity5+ pcs
Ships quicker
Cable length:
0.3 m
Connector 1:
DisplayPort
Connector 2:
2 x HDMI
Connector 1 gender:
Male
Connector 2 gender:
Female
Connector 1 form factor:
Straight
Connector 2 form factor:
Straight
Power source:
USB
HDMI version:
2.0
DisplayPort version:
1.4
High Dynamic Range (HDR) supported:
Yes
Maximum resolution:
3840 x 2160 pixels
Bandwidth:
32400 MB/s
Maximum refresh rate:
60 Hz
Product colour:
Black, Grey
Supported audio channels:
7.1
Plug and Play:
Yes
Windows operating systems supported:
Latching connectors:
Weight:
53 g
Width:
105 mm
Depth:
43 mm
Height:
14 mm
Package width:
142 mm
Package depth:
170 mm
Package height:
30 mm
Package weight:
110 g
Harmonized System (HS) code:
Master (outer) case width:
473 mm
Master (outer) case length:
331 mm
Master (outer) case height:
440 mm