TELTONIKA RUT206 INDUSTRIAL 4G ROUTER, RS232 & RS485
<
>
Images are illustrative. The product shown may differ from the one offered or include components not part of the product set.
VendorTeltonika
Product codeTELTONIKA RUT206 010000
Price€208.00
Price (excl. VAT)€167.74
Ships in
3-5 bd
Quantity2 pcs
Ships quicker
| Processor manufacturer | MediaTek |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Ethernet LAN | Tak |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Product type | Industrial router |
| Height | 25,0000 |
| LED indicators | lan, lte, power, status, wan |
| Width | 83,0000 |
| Depth | 83,0000 |
| Product colour | black |
| WAN connection type | rj_45 |
| Wi-Fi band | single_band_2_4_ghz |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2.0000 |
| USB port | Tak |
| Ethernet LAN interface type | fast_ethernet |
| DSL WAN | Nie |
| Ethernet WAN | Tak |
| SIM card slot | Tak |
| 3G/4G USB modem compatibility | Tak |
| WLAN data transfer rate (max) | 300,0000 |
| Top Wi-Fi standard | wi_fi_4_802_11n |
| Indication light | Tak |
| Power over Ethernet (PoE) | Tak |
| Web-based setup wizard | Tak |
| RS-232 ports | 1.0000 |
| Web-based management | Tak |
| Reset button | Tak |
| Quick start guide | Tak |
| Mobile network generation | 4g |
| Firmware upgradeable | Tak |
| Antenna design | External |
| Internal memory type | DDR2 |
| Wi-Fi standards | 802_11b, 802_11g, wi_fi_4_802_11n |
| Quick installation guide | Tak |
| Housing material | aluminium |
| Full duplex | Tak |
| Flash memory | 32,0000 |
| Processor frequency | 580,0000 |
| Processor cores | 1.0000 |
| Auto MDI/MDI-X | Tak |
| DMZ support | Tak |
| Antennas quantity | 3.0000 |
| Internal memory | 128,0000 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Cabling technology | 10_100base_t_x |
| RS-485 ports | 1.0000 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Built-in processor | Tak |
| International Protection (IP) code | ip30 |
| Power source type | dc |
| Weight | 132,0000 |