Product image of QNAP TL-R2400PES-RP
  • Product image of QNAP TL-R2400PES-RP 1
VendorQNAP
Product codeTL-R2400PES-RP
Ships in 5-8 bd
Quantity1 pc
Storage drive size:
2.5/3.5"
Supported storage drive interfaces:
Serial ATA
Number of storage drives supported:
24
Hot-swap:
Yes
Product type:
HDD/SSD enclosure
Product colour:
Black, Grey
LED indicators:
Fan fail, HDD, Link
On/off switch:
Yes
Rack mounting:
Rack capacity:
4U
Number of fans:
3 fan(s)
Fan diameter:
8 cm
Data transfer rate:
6 Gbit/s
Power source type:
AC
AC adapter input voltage:
100 - 240 V
AC adapter output voltage:
12 V
Power consumption (max):
550 W
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Storage temperature (T-T):
-20 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
5 - 95%
Width:
442.4 mm
Depth:
630.2 mm
Height:
176.2 mm