Philips TAH3209BG/00 beige
Product image of Philips TAH3209BG/00
  • Product image of Philips TAH3209BG/00 1
VendorPhilips
Product codeTAH3209BG/00
Ships in 5-8 bd
Quantity1+ pcs
Ships quicker
Product type:
Headset
Wearing style:
Head-band
Recommended usage:
Calls/Music
Product colour:
Beige
Headset type:
Binaural
Control type:
Buttons
Foldable:
Yes
LED indicators:
Yes
Works with the Google Assistant:
Works with Apple Siri:
Connectivity technology:
Wireless
Bluetooth:
Bluetooth profiles:
A2DP, AVRCP, HFP
Bluetooth version:
5.3
Wireless range:
10 m
Ear coupling:
Supraaural
Acoustic system:
Closed
Headphone frequency:
20 - 20000 Hz
Impedance:
32 Ω
Headphone sensitivity:
112 dB
Driver unit:
3.2 cm
Driver type:
Dynamic
Microphone type:
Built-in
Battery operated:
Battery type:
Built-in battery
Battery technology:
Lithium Polymer (LiPo)
Battery capacity:
600 mAh
Continuous audio playback time:
25 h
Battery recharge time:
2 h
Fast charging:
Fast charging time:
15 min
Charging source:
USB
Width:
176 mm
Depth:
42.5 mm
Height:
155 mm
Weight:
160 g
Package width:
180 mm
Package depth:
50 mm
Package height:
251 mm