Totolink A3002RU V3 WiFi Router, AC1200, Dual Band, MU-MIMO, 5x RJ45 1000Mb/s, 1x USB
<
>
Images are illustrative. The product shown may differ from the one offered or include components not part of the product set.
VendorTotoLink
Product codeA3002RU V3
Price€54.40
Price (excl. VAT)€43.87
Ships in
3-5 bd
Quantity1 pc
| Processor manufacturer | Realtek |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| AC adapter included | Tak |
| Power supply | 12,0000 |
| Ethernet LAN | Tak |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Product type | Tabletop router |
| Height | 40,0000 |
| Output voltage | 12,0000 |
| LED indicators | lan, system, usb, wan, wlan |
| Receiver sensitivity | - 2.4G:11b 11M:-81dBm@8% PER 11g 54M:-68dBm@10% PER 11n HT20 MCS7:-65dBm@10% PER HT40 MCS7:-62dBm@10% PER - 5G: 11a 54M:-68dBm@10% PER 11n HT20 MCS7:-65dBm@10% PER HT40 MCS7:-62dBm@10% PER 11ac VHT80 MCS9:-51dBm@10% PER |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Tak |
| Width | 210,0000 |
| Depth | 120,0000 |
| Product colour | black |
| Networking standards | ieee_802_11ac, ieee_802_11b, ieee_802_11g, ieee_802_11n |
| Antenna gain level (max) | 5,0000 |
| Cables included | dc, lan_rj_45 |
| WAN connection type | rj_45 |
| Wi-Fi band | dual_band_2_4_ghz_5_ghz |
| USB 2.0 ports quantity | 1.0000 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4.0000 |
| DC-in jack | Tak |
| USB port | Tak |
| Ethernet LAN interface type | gigabit_ethernet |
| DSL WAN | Nie |
| Ethernet WAN | Tak |
| SIM card slot | Nie |
| 3G/4G USB modem compatibility | Tak |
| WLAN data transfer rate (max) | 1167,0000 |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300,0000 |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867,0000 |
| Top Wi-Fi standard | wi_fi_5_802_11ac |
| Indication light | Tak |
| External power adapter | Tak |
| Power over Ethernet (PoE) | Nie |
| Quality of Service (QoS) support | Tak |
| Output current | 1,0000 |
| Web-based setup wizard | Tak |
| Web-based management | Tak |
| DHCP client | Tak |
| DHCP server | Tak |
| Reset button | Tak |
| Warranty card | Tak |
| MU-MIMO technology | Tak |
| Antenna design | External |
| Wi-Fi standards | 802_11b, 802_11g, wi_fi_4_802_11n, wi_fi_5_802_11ac |
| Power consumption (typical) | 12,0000 |
| Package type | Box |
| Security algorithms | 128_bit_wep, 64_bit_wep, wpa, wpa2 |
| Quick installation guide | Tak |
| Housing material | acrylonitrile_butadiene_styrene_abs, plastic, polycarbonate_pc |
| On/off switch | Tak |
| Antennas quantity | 4.0000 |
| Port forwarding | Tak |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Cabling technology | 10_100_1000base_t_x |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Built-in processor | Tak |
| Power source type | dc |
| AC input frequency | 50,0000 |
| AC input voltage | 100,0000 |
| Built-in display | Nie |
| WPS push button | Tak |
| Detachable antenna(s) | Tak |
Ethernet WAN:
Yes
DSL WAN:
No
SIM card slot:
No
3G/4G USB modem compatibility:
Yes
WAN connection type:
RJ-45
Wi-Fi band:
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Top Wi-Fi standard:
Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (max):
1167 Mbit/s
Wi-Fi standards:
802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (first band):
300 Mbit/s
WLAN data transfer rate (second band):
867 Mbit/s
Ethernet LAN:
Yes
Ethernet LAN interface type:
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100,1000 Mbit/s
Cabling technology:
10/100/1000Base-T(X)
Networking standards:
IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Port forwarding:
Yes
Receiver sensitivity:
- 2.4G:11b 11M:-81dBm@8% PER
11g 54M:-68dBm@10% PER
11n HT20 MCS7:-65dBm@10% PER
HT40 MCS7:-62dBm@10% PER
- 5G: 11a 54M:-68dBm@10% PER
11n HT20 MCS7:-65dBm@10% PER
HT40 MCS7:-62dBm@10% PER
11ac VHT80 MCS9:-51dBm@10% PER
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
4
USB port:
Yes
USB 2.0 ports quantity:
1
DC-in jack:
Yes
Web-based management:
Yes
Web-based setup wizard:
Yes
Quality of Service (QoS) support:
Yes
Reset button:
Yes
WPS push button:
Yes
MU-MIMO technology:
Yes
Security algorithms:
64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA2
DHCP client:
Yes
DHCP server:
Yes
Universal Plug and Play (UPnP):
Yes
Product type:
Tabletop router
Product colour:
Black
Housing material:
Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Plastic, Polycarbonate (PC)
Indication light:
Yes
LED indicators:
LAN, System, USB, WAN, WLAN
On/off switch:
Yes
Built-in display:
No
Cables included:
DC, LAN (RJ-45)
AC adapter included:
Yes
Warranty card:
Yes
Quick installation guide:
Yes
Antenna design:
External
Antenna gain level (max):
5 dBi
Antennas quantity:
4
Detachable antenna(s):
Yes
Built-in processor:
Yes
Processor manufacturer:
Realtek
Power source type:
DC
AC input voltage:
100 - 240 V
AC input frequency:
50 - 60 Hz
Output voltage:
12 V
Output current:
1 A
Power consumption (typical):
12 W
Power supply:
12 W
Power over Ethernet (PoE):
No
External power adapter:
Yes
Operating temperature (T-T):
0 - 50 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
5 - 95%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 95%
Width:
210 mm
Depth:
120 mm
Height:
40 mm
Package type:
Box
© Icecat.biz