Totolink LR350 WiFi Router, 2.4GHz, 4G LTE, 3x RJ45 100Mb/s, 1x SIM
<
>
Images are illustrative. The product shown may differ from the one offered or include components not part of the product set.
VendorTotoLink
Product codeLR350
Price€76.10
Price (excl. VAT)€61.37
Ships in
3-5 bd
Quantity5+ pcs
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| AC adapter included | Tak |
| Ethernet LAN | Tak |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Product type | Desktop/pole router |
| Height | 37,2500 |
| Output voltage | 9,0000 |
| Antenna type | 2x2 |
| LED indicators | system |
| Wall mountable | Tak |
| Width | 95,0000 |
| Depth | 143,0000 |
| 4G standard | lte_tdd_lte_fdd |
| Product colour | black |
| Cables included | dc |
| Short Message Service (SMS) | Tak |
| WAN connection type | rj_45 |
| Wi-Fi band | single_band_2_4_ghz |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2.0000 |
| DC-in jack | Tak |
| USB port | Nie |
| Ethernet LAN interface type | fast_ethernet |
| DSL WAN | Nie |
| Ethernet WAN | Tak |
| SIM card slot | Tak |
| 3G/4G USB modem compatibility | Nie |
| WLAN data transfer rate (max) | 300,0000 |
| Top Wi-Fi standard | wi_fi_4_802_11n |
| Indication light | Tak |
| MAC address filtering | Tak |
| Quality of Service (QoS) support | Tak |
| Output current | 0,8000 |
| Web-based setup wizard | Tak |
| Web-based management | Tak |
| DHCP client | Tak |
| DHCP server | Tak |
| Reset button | Tak |
| Mobile network generation | 4g |
| Antenna design | External |
| Parental control | Tak |
| Wi-Fi standards | 802_11a, 802_11b, 802_11g, wi_fi_4_802_11n |
| Housing material | plastic |
| DMZ support | Tak |
| Antennas quantity | 4.0000 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Power source type | dc |
| WPS push button | Tak |
Ethernet WAN:
Y
DSL WAN:
N
SIM card slot:
Y
3G/4G USB modem compatibility:
N
WAN connection type:
RJ-45
Wi-Fi band:
Single-band (2.4 GHz)
Top Wi-Fi standard:
Wi-Fi 4 (802.11n)
WLAN data transfer rate (max):
300 Mbit/s
Wi-Fi standards:
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN:
Y
Ethernet LAN interface type:
Fast Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100 Mbit/s
Mobile network generation:
4G
4G standard:
LTE-TDD & LTE-FDD
Short Message Service (SMS):
Y
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
2
USB port:
N
DC-in jack:
Y
Web-based management:
Y
Web-based setup wizard:
Y
Quality of Service (QoS) support:
Y
Reset button:
Y
WPS push button:
Y
Parental control:
Y
MAC address filtering:
Y
DMZ support:
Y
DHCP client:
Y
DHCP server:
Y
Product type:
Desktop/pole router
Product colour:
Black
Housing material:
Plastic
Wall mountable:
Y
Indication light:
Y
LED indicators:
System
Cables included:
DC
AC adapter included:
Y
Antenna design:
External
Antenna type:
2x2
Antennas quantity:
4
Power source type:
DC
Output voltage:
9 V
Output current:
0.8 A
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
10 - 90%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 90%
Width:
95 mm
Depth:
143 mm
Height:
37.2 mm
© Icecat.biz